+90 536 250 46 78

Sosyal Medyada Biz}

Gültepe Çilingir Telefonu

Gültepe Çilingir Telefonu

Gültepe Çilingir

Kelime anlamı itibariyle çilingir kilit anahtar ve benzeri demircilik işleri yapan askerlere verilen isimdir. Çilingirlik geçmişten günümüze kadar meslek olarak edinilmiş en eski mesleklerden biridir. Mesleğin ana felsefesi kilit mekanizmalarının icadı ve geliştirilmesi üzerinedir.

Geçmiş yıllarda da anahtarlar ve kilitler demirciler tarafından yapılmaktaydı. Eskiden çilingirciler hem üretip hem de satma görevi üstlenirlerdi. Günümüzde olduğu gibi eski yıllarda da anahtarın kaybolması kapıların açılması gibi problemler vatandaşların karşısına çıkmaktaydı. O dönemlerde de maymuncukla açmak ya da bozuk kilitleri onarmak ya da yeni anahtarlar üretmek çilingirler in yaptığı işler arasındaydı.

Gültepe Anahtarcı

Geçmişte hem resim hem satmak revaçta iken günümüzde teknolojinin ve sanayinin ilerlemesiyle birlikte artık çilingirler yalnızca satış işleri ile ilgilenmektedir. Aynı zamanda kilidi içeride kalmış kapılar ya da anahtarı bozulmuş ya da kilidi bozulur olan kapıların tamirinde çilingirler hizmet vermektedir. Ülkemizde pek çok ilde ilçede sınırsız sayıda çilingir dükkanı ve çilingir bulunmaktadır. O nedenle bu hizmet konusunda ülkemiz oldukça gelişmiştir. İstanbul’un Kağıthane ilçesinde de Gültepe çilingir ile yaşayacağınız her türlü sorunu çözebilirsiniz.

Örnek verecek olursak diyelim ki evden acele bir şekilde çıktınız ve anahtarı kapının iç kısmında unuttunuz bu durumda kapıyı dıştan açmanız imkansızdır. Elinizde yedek anahtar dahi olsa kapıyı dışarıdan açamazsınız çünkü kilit tıkanmış durumdadır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda eğer ki Kağıthane ilçesinde ikamet ediyorsanız şanslısınız demektir. Edeceğiniz tek bir telefonla Gültepe çilingir 10-15 dakika içerisinde yanınızda olacaktır.Gültepe çilingir

Böylelikle yaşadığınız sıkıntıdan en kısa sürede kurtulmuş ve yetişmeniz gereken yere kolaylıkla geç kalmadan yetişmiş olabilirsiniz. Vereceğimiz hizmette en belirgin özelliğiniz hızımız ve müşteri memnuniyetimiz olacaktır. Sizlerde böyle ve benzeri bir sıkıntıyla karşılaştığınızda güven anlayışımız ve hizmetlerimiz doğrultusunda bizlerden faydalanabilirsiniz. Gültepe çilingir 0536 250 46 78

Bir önceki yazımız olan Çeliktepe acil çilingir başlıklı makalemizde çeliktepe anahtar, çeliktepe çilingir ve çeliktepe kilitçi hakkında bilgiler verilmektedir.

17 Kasım 2020
187 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Acil Çilingir